בניית אתרים מתקדמים לעסקים

בניית אתרים מתקדמים לעסקים

בעוד שעבור המבוגרים, או הקשישים יותר שבינינו, ומדובר כאן על בני 40 או 50, ולא על בני 70, 80 או 90, יש צורך להרחיב ולבאר לגבי משמעות וחשיבות המושג אתר תדמית בעולם החברתי, העסקי והפיננסי של ימינו, הרי שעבור הצעירים ואנשי העסקים המודרניים והמתקדמים, העולם האינטרנטי בכלל ועולם האתרים השיווקים, המכירתיים והתדמיתיים בפרט הינם עולמות יומיומיים וממשיים, בהם הם פועלים ובהם מוצאים הלקוחות, הצרכנים או המתעניינים את מה שהם מחפשים.

build website for business

אתר תדמית, כשמו כן הוא, מטרתו לעזור ולפתח את המיצוב והמיתוג של העסק או הארגון שלשמו תוכנן, עוצב ונבנה ולסייע בקידום היעדים שבעלי האתר הציבו כיעדים ראשוניים במעלה ויכול להיות הדבר הגברת המכירות למוצר כלשהו, הרחבת המודעות לאג'נדה או תעמולה מסוימת או כמטרת שיווק פרסונאלי לצורך פוליטי, חברתי או ארגוני אחר.

הדרך לעצב ולבנות אתר תדמית ראוי ואפקטיבי מתחילה, בעצם, כבר מתהליך בחירת השם וכתובת האתר, וככל ששם הדומיין יהיה קליט יותר, זכיר יותר וקרוב יותר למותג עצמו, כך יקל על משווקי האתר ומקדמיו לפעול לבניית המותג והתדמית שלו ושל העסק עליו הוא אמון. התהליך ממשיך דרך עיצוב האתר והממשק שלו, כך שיהיה ידידותי וחווייתי הן לגולשים מזדמנים, הן ללקוחות והן למתעניינים שיכולים, באם יראו את האתר ואת העסק בעין יפה, להפוך ללקוחות בעצמם והרי ידוע כי מטרתו של כל אתר, לא כל שכן של אתר תדמית להביא ליצירת קליינטורה חדשה לעסק ולשימור לקוחות קיימים.

לאחר שהשם והכתובת קיימים, וגם העיצוב והממשק ידידותיים, נוחים, פשוטים וברורים, מתחיל שלב העלאת התכנים והמלל לדפי האתר השונים המחולקים לפי קטגוריות שתוכננו ועוצבו מראש. חשיבותם של התכנים, בעיקר בכל מה שנוגע לאתר תדמית, היא רבה והמקצועיות והאיכות שלהם תקבע, במידה לא מועטה, את התקדמות האתר במעלה מנועי החיפוש ובשלבי הקידום הויראליים וה"אמיתיים" שיעבור האתר מרגע עלייתו לאוויר הרשת ועד להתבססותו בדף הראשון או במקומות הראשונים במנוע החיפוש. על מנת להשלים את תהליך הבנייה של אתר תדמית חשוב גם להעלותו לרשת בזמן המתאים,

דהיינו כאשר הוא מוכן ושלם, ולא מורכב מטלאים של דפים או עיצובים וכן לדאוג, באופן שוטף, לעדכון שלו, להוספת ולהורדת תכנים חדשים וכאלו שכבר אינם רלוונטיים ולשמירה על קצב תנועת גולשים הולך ומתגבר.

עיצוב אתרי אינטרנט

כאשר רובנו אומרים, כותבים או מציינים דוגמאות של עיצוב אתרי אינטרנט
אנו מתכוונים למראה הוויזואלי והחזותי של האתר ועד כמה הוא יפה, מרשים או מושך אותנו להמשיך ולדפדף בו ובתכניו. למען האמת, זוהי רק אחת מהתכונות המאפיינות תהליכי עיצוב אתרי אינטרנט והיא לאו דווקא החשובה והעיקרית שבהן.
ניתן להגדיר תהליך של עיצוב אתרי אינטרנט כבניית בניין רב קומות שכבה אחר שכבה וקומה אחר קומה, תחילה באמצעות בניית קונספציה ובסיס המבוססים על שפת התכנות ועל התאמתה לדפדפן האינטרנט, אחר כך בעזרת תכנון נכון של התגיות, המלל והתמונות שיהיו גם מרשימים וגם ניתנים לצפייה ולקידום ולבסוף בעזרת העיצוב עצמו שיהפוך, כפי שהראינו לעיל,

את האתר הספציפי לאתר מרשים, שקל לזכור אותו ואשר ראוי לצפייה ולגלישה מהנה בו.
עיצוב אתרי אינטרנט הוא עולם ומלואו בכל הקשור ליכולות, לאפשרויות ולצורות שבהן ניתן לתכנן,

לעצב ולערוך אותם. עם זאת, ישנם מספר כללי אצבע בסיסיים שבלעדיהם היכולת המעשית והאופרטיבית של האתרים לקדם או לשרת את בעליהם בצורה אופטימאלית תהיה לוקה בחסר ומוגבלת. ראשית, חייבים להבין כי עיצוב אתרי אינטרנט הוא, בעצם, אמנות האיגוד והסידור של דפים בודדים, בעלי משמעות משלהם, לכדי אתר קוהרנטי אחד, עם התחלה, אמצע וסוף. הפרמטרים המרכזיים, אליהם צריכים לשים לב כל אותם מעצבי אתרים, הם התוכן של הדפים דהיינו היותו רלוונטי ומשרת את צרכי הלקוחות והגולשים של האתר, השימושיות, כלומר, הנוחות למשתמש והקלה, ככל הניתן, על מציאת דפים חשובים, פרטים רלוונטיים וידידותיות למשתמש, המראה המעניין, הדינאמי, הצעיר, אך גם האחיד והזהה בין הדפים השונים, כך שיהיה ברור כי מדובר על אתר אחד עם בעלים אחד ולא על אסופה מקרית של דפי אינטרנט שהתחברה לה בשוגג וכמובן, הזמינות לכל גולש, לכל מנוע חיפוש ולכל פרמטר שיכול לקדם ולהגביר את המודעות לאתר ולתכניו.

עיצוב אתרי אינטרנט הוא הפוטנציאל הגולמי ביותר להצלחה עסקית ברשת, וככל שבעלי האתר ייטיב לבחור את מעצב האתר שלו, כך סיכויי ההישרדות וההתפתחות שלו ברשת יעלו, בעוד שבחירה לא נכונה תגרום ליותר בעיות, קשיים ומכשולים בדרך ליעד הנכסף.

הקמת אתרים

מעל ל-2.6 מיליון תוצאות כאשר מקלידים בגוגל את המונח "הקמת אתרים" ודבר זה רק מוכיח עד כמה צפוף שם, במנוע החיפוש הגדול והמשמעותי ביותר בעולם, ועד כמה היכולת להיות בולט מעל כולם ולהימצא בתוצאות הראשונות ובדף הראשון היא קשה ומסובכת. באמצעות חברה המיומנת בכל תחום הקמת אתרים וניהול התוכן שלהם, תוך ראייה נרחבת ומקיפה של הניואנסים המקצועיים השונים, של דרכי התמודדות עם מכשולים שמערימים מנועי החיפוש על התחכמויות וניסיונות להערים עליהם ובעיקר תוך בנייה נכונה והגיונית של דפי האתר והתכנים של כל דף ודף, יכול כל עסק חפץ חיים והצלחה למצוא אותם ביתר קלות ובפחות מאמץ והשקעת זמן, אנרגיה ומשאבים שאותם יכול היה לרתום לאפיקי מכירה ושיווק אחרים.

התורה של הקמת אתרים היא לא תורה שקשה ללמוד אותה או לרכוש אותה באם משקיעים זמן וסבלנות, ורבים מאלו הפועלים בתחום זה הם צעירים בעלי השכלה פורמאלית בסיסית או מועטה, אך, הסכנה שבבנייה ובהטמעה לא נכונה של האתר הנעשית על ידי חובבנים או מתחילים בעלי הבנה מוגבלת וניסיון מוגבל בכל הנושא של הקמת אתרים לצרכי שיווק ומכירה, יכולה להיות פטאלית ובעלת משמעות הרסנית שתעלה פי כמה וכמה מהעלות שתיחסך לאותו בעל אתר באם יבחר באותם צעירים או באותה חברת הקמת אתרים המתיימרת לעשות הכול במחירי הפסד.

אתר אינטרנט הוא חלון הראווה של העסק ולכן החשיבות הפונקציונאלית היא אחת מהחשובות ביותר.

הקמת אתרים חייבת להיות מחושבת וממוקדת לפרטי פרטים כך שכל אינפורמציה רלוונטית תימצא בהם, כל בידול חשוב יהיה ברור ובולט וכל מוצר אטרקטיבי או ייחודי ימצא את המקום הייעודי והמוגדר שלו. הקמת אתרים ועיצובם הם, ללא ספק, סוג של אמנות ואלו המתמחים בכך, בין אם מדובר על חברה העוסקת בתחומי הקמת אתרים או בפרילאנסים מיומנים ובעלי פורטפוליו עשיר ומגוון, יכולים להיחשב ולראות עצמם כאמנים לכל דבר ועניין. אתר עולה לאוויר ונועד להישאר שם ובתודעה הקולקטיבית לשנים רבות וארוכות, הקמת אתרים הנעשית בדרך הנכונה, תמקסם את הסיכוי הזה ותהפוך אותו לריאלי ולמציאותי יותר.

 

כתיבת תגובה

© 2019 כל הזכויות שמורות לברגר פיתוח אתרים

סגירת תפריט
דילוג לתוכן